Strona główna Polska Jak zaplanować ciekawe ferie zimowe?

Jak zaplanować ciekawe ferie zimowe?

Szu
Jak zaplanować ciekawe ferie zimowe?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami. Grudzień szybko minie, a zaraz po nim Nowy Rok, który dzieci rozpoczną zimowym odpoczynkiem. Jak zaplanować ciekawe ferie zimowe? Czy da się w interesujący sposób spędzić ferie w domu? A może warto wyjechać? Oto kilka naszych podpowiedzi, jak spędzić ten zimowy, wolny czas.

Ferie zimowe 2023 rozpoczną się 16 stycznia i zakończą 26 lutego. Tradycyjnie, jak co roku, dwutygodniowy wypoczynek dzieci zostanie podzielony na województwa. Jest jeszcze trochę czasu, dlatego warto zastanowić się wcześniej, jak zaplanować zimowy czas dzieciom. Gdzie warto pojechać? Co zorganizować? Jak spędzić czas z dziećmi w domu, aby były zadowolone i produktywnie wykorzystały wolne od zajęć i nauki w szkole.

Wiele zależy od samych rodziców – ich inwencji twórczej, kreatywności oraz możliwości. Część z nich nie będzie mogła sobie pozwolić na tak długi wypoczynek poza domem, z racji pracy i obowiązków zawodowych. Dlatego warto pomyśleć, jak kreatywnie wykorzystać ten czas w domowym zaciszu lub miejscu zamieszkania, w którym organizowane są atrakcje dla najmłodszych.

Ferie zimowe w domu – jak spędzić czas z dziećmi?

Ferie zimowe spędzone w domu wcale nie muszą być nudne. Pomysłów na taki odpoczynek jest wiele. Zacznijmy od tych najbardziej sprawdzonych. Wspólne malowanie czy rysowanie wzbudzi w dziecku kreatywność, rozwinie jego wyobraźnie oraz pozwoli spojrzeć na wiele rzeczy z innej perspektywy. Dzieci bowiem uczą się poprzez obrazy. Dlatego warto wspólne rysowanie połączyć z edukacją.

Innym pomysłem na czas spędzony razem w domu, podczas zimowych ferii, będą rozgrywki w gry planszowe lub karciane. Zorganizujcie turniej! Jeśli dziecko kocha planszówki, warto pomyśleć o zakupie nowej, która będzie umilać zimowe wieczory. Podobnie zresztą jak gry karciane, które nie tylko pozwolą na wspólne spędzanie czasu, ale także na naukę poprzez zabawę.

Czy można połączyć przyjemny czas spędzony w domu z pożytecznymi zadaniami? Oczywiście, że tak! I mamy na to sposób. Wspólne gotowanie pozwoli na odkrycie nowych smaków i potraw, a dzięki nim dziecko możne stać się prawdziwym pasjonatem kulinariów. Drugim pomysłem są wielkie porządki, w czasie których pozwolisz dziecku zdecydować, które zabawki lub ubranka zostają i są jego ulubionymi, a które można oddać, aby zrobić miejsce na nowe rzeczy w szafie.

Wyjazdowe ferie zimowe – gdzie warto pojechać?

Ferie zimowe to czas, który chętnie spędzamy z dziećmi poza domem. Rodzice często korzystają z tej możliwości i decydują się na urlop, aby wyjechać gdzieś wspólnie, w gronie całej rodziny. Taki wyjazd to przede wszystkim możliwość spędzenia wolnego czasu razem oraz odkrycia nowych, nieznanych dotąd miejsc.

Kierunkiem, który najczęściej wybieramy w czasie ferii, są góry. Korzystając z zimowej aury, chętnie spędzamy czas na stoku narciarskim. To doskonały moment na naukę jazdy na nartach lub snowboardzie. Dzieci chłoną wiedzę w mig, dlatego warto wykorzystać tę sposobność, aby nauczyły się najbardziej popularnych sportów zimowych. Szkółki narciarskie na czas ferii organizują także kursy dla najmłodszych, aby rodzice mogli wykorzystać w pełni czas na stoku, kiedy ich pociecha uczy się pod bacznym okiem instruktorów.

Innym pomysłem na zimowy wyjazd w czasie ferii jest odwiedzenie rodzinnego hotelu dla dzieci, w którym zaznacie odrobiny wypoczynku, relaksu i oderwania od codziennych obowiązków. Wybór takiego miejsca może być trudny, jednak warto połączyć go z lokalizacją i miejscem, które przy okazji chcielibyście odwiedzić. Jeśli szukasz hotelu rodzinnego na Mazurach warto sprawdzić ofertę przygotowaną przez Mikołajki Resort Hotel & SPA***, położony w Jorze Wielkiej na Mazurach. To wyjątkowy hotel dla dzieci, w którym zarówno dorośli, jak i najmłodsi nie będą się nudzić. Znajdziesz w nim mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, a wśród nich dwie kulkolandie, basen z brodzikiem dla dzieci, matę z interaktywną podłogą – funfloor, gry planszowe, czytelnie oraz liczne animacje prowadzone przez profesjonalnych animatorów, tak aby rodzice mogli wypocząć, a dzieci aktywnie i kreatywnie spędzić czas. Spokojna okolica będzie sprzyjała , długim spacerom wśród lasów, pokrytych śniegiem oraz z widokiem na jeziora w bajkowej scenerii, a świeże mazurskie powietrze pozwoli oczyścić umysł z nagromadzonego stresu.

Ferie zimowe to czas wypoczynku i regeneracji sił. Dwa tygodnie powinny pozwolić najmłodszym oderwać się od codziennych obowiązków i spędzić przyjemnie czas tak, aby z nową energię rozpocząć drugi semestr szkolnej nauki. Warto zaplanować dzieciom różnorodne formy spędzenia ferii, które pozwolą zarówno na aktywny, jak i leniwy wypoczynek.

0 Komentarz
0

PODOBNE ARTYKUŁY

Leave a Comment