Strona główna Europa Bieszczady – stąd do serca Polski na Ukrainie, czyli pięknego Lwowa

Bieszczady – stąd do serca Polski na Ukrainie, czyli pięknego Lwowa

Szu
Bieszczady - stąd do serca Polski na Ukrainie, czyli pięknego Lwowa

Czym jest Lwów dla Polaków? Ile znaczy w kontekście historii, która tak mocno połączyła Polaków z tym miastem? Gdyby chcieć opisać to jednym zdaniem to można wskazać, że Lwów stanowi wyobrażenie o poradzieckiej Polsce – przestrzeni, która żyje do dziś i jest – jak pisze – Włodko Kostyrko, artysta lwowski – wyobrażeniem radzieckiej rzeczywistości, widocznym w starych ulicach, fasach kamienic z widocznymi śladami kul i wspomnieniami języka nieradzieckich lwowian. Ze Lwowa w Bieszczady jest niedaleko, a z Bieszczadów do Lwowa można wyjechać i wrócić już w jeden dzień.

Będąc w tym regionie warto udać się na jednodniową wycieczkę do najbardziej znanego polskiego miasta za wschodnią granicą. Oferujemy wyjazd w ramach dodatkowej atrakcji dla osób wypoczywających w Bieszczadach lub też uzupełnienie programu dla grup zorganizowanych.

Program wycieczki do Lwowa

Wyjazd odbywa się z Bieszczadów w stronę przejścia granicznego w Medyce, a czasem w Krościenku.
UWAGA: Przekroczenie granicy wymaga posiadania paszportu. Będąc już za wschodnią granicą można podziwiać najstarsze ulice Lwowa: Gródecką, Piekarską i Dworzec Kolejowy. Odwiedzamy również cmentarz Orląt Lwowskich i Łyczakowskim. W czasie wyjazdu obecny jest przewodnik z Lwowa, który porozumiewa się również w języku polskim. Program wycieczki obejmuje również zwiedzanie miasta, z takimi punktami jak: prospekt Adama Mickiewicza, wejście do Katedry Łacińskiej, apteka – muzeum z

Również dłuższe wycieczki, wraz z pobytem we Lwowie, podczas których można dodatkowo zwiedzić Lwowski Browar, a wieczorem wybrać się na spektakl do Gmachu Opery Lwowskiej. Taki wyjazd to również okazja aby wziąć udział w przedstawieniu w Teatrze „Prawda” oraz pospacerować po dachach lwowskich budynków. Nasze biuro oferuje wyjazdy nie tylko do Lwowa, ale również w inne zakątki Ukrainy – również tam, gdzie nie dotrzemy autokarem, ale samochodem. To propozycja idealna dla pasjonatów tzw. czterech kółek.

Wycieczki do Lwowa, wycieczki w Bieszczady, a może zielone szkoły w Bieszczadach? Oferta naszego biura jest szeroka i bez problemu każdy znajdzie w niej to, co najbardziej odpowiada jego preferencjom. Zapraszamy do poznania urokliwych zakątków Bieszczadów oraz innych części regionu, a także wyjazdów do pięknego i tak bliskiego sercu Polaków Lwowa.

A jeśli zastanawiasz się co jeszcze zwiedzić w ramach wycieczki w Bieszczady to zapraszamy do kolejnej części artykułu, w której przedstawiamy urokliwe atrakcje tego regionu.

0 Komentarz
0

PODOBNE ARTYKUŁY

Leave a Comment