Strona główna Różne Wakacyjne oszczędności! Jak uzyskać tani parking na lotnisku?

Wakacyjne oszczędności! Jak uzyskać tani parking na lotnisku?

Szu
Wakacyjne oszczędności! Jak uzyskać tani parking na lotnisku?

Wylatujesz? Sprawdź jak zaoszczędzić jeśli przyjeżdżasz na lotnisko swoim samochodem.

Parking na lotnisko może być kosztowny, ale nie zawsze o tym myślisz. Kiedy podróżujesz i wyjeższasz na wakacje lub podróż służbową, podwojenie kwoty pierwotnie zapłaconej za podróż może być nieprzyjemną niespodzianką. Zadaża się również, że cena parkingu jest wyższa niż cena biletów lotniczych w obie strony. A jeśli to jest coś, czego możesz uniknąć? Po prostu znajdź parking lotniskowy z transferem, który w kilka minut dowiedzie Cię pod drzwi terminala. Stawki na takich parkingach są 50% tańsze niż parkingi bezpośrednio przy terminalu. Przykładowo parking lotnisko Warszawa Chopin kosztuje już od 170 zł za dobę na 7 dni, gdzie officjalny parking P2 to wydatek aż 630 zł.

Gdzie jest sztuczka?

Ma to na celu znalezienie najlepszych możliwych ofert parkingowych na lotnisku. Abyś Ty lub ktoś, z kim podróżujesz, nie miał obaw w dni podróży, zalecamy znalezienie taniego parkingu i zaufanie naszym ekspertom, którzy pomogą zapewnić sprawne działanie od początku do końca!

1. Zarezerwuj parking na lotnisku z wyprzedzeniem

Dla wielu osób podróżujących służbowo najprostszym sposobem na obniżenie kosztów parkowania na lotnisku jest wcześniejsza rezerwacja miejsca. Parking na lotnisku może być znacznie droższy, jeśli przyjedziesz bez rezerwacji; więc jeśli to dla Ciebie możliwe, upewnij się, że przed wyjazdem nadejdzie dzień wyjazdu i Twoje plany podróży zostaną potwierdzone – zarezerwuj z wyprzedzeniem!

Może się okazać, że możesz obniżyć koszty parkowania o połowę, nawet jeśli korzystasz z parkingów przy lotniskach. Powinieneś zarezerwować nie mniej niż pięć lub siedem dni przed przyjazdem, jeśli operator parkingi oferuje tę zniżkę – nie zawsze jest ona dostępna!

Jeśli dojeższasz z daleka na międzynarodowe lotnisko i nie masz dużo czasu na rozglądanie się za tanim pobliskim parkingiem to zapoznaj się z pozostałymi kilkoma wskazówkami. Możesz też odwiedzić strony porówywarek parkingów takiej jak np. NextPark.pl

2. Szukaj zniżek

Skorzystaj z kuponów parkingowych na parkingi długoterminowe. Polecamy zacząć od wyszukiwania Google, którym wyszukaj „parking lotnisko warszawa kupony rabatowy” i zastępując na preferowaną nazwe lotniska.

3. Zapłać kartą kredytową za zniżki na parking na lotnisku

Karty kredytowe dają zniżki na parkowanie na lotnisku, ale niektóre oferują lepsze korzyści niż inne. Na przykład Chase Sapphire Preferred i Chase Sapphire Reserve zazwyczaj przyznają punkty premiowe za opłaty parkingowe w wysokości 2x i 3x Ultimate Rewards za kazdą  złotówkę wydaną na parking na lotnisku.

4. Porównaj parkingi na lotnisku online

Jeśli szukasz najlepszych ofert na parking na lotniskach, ważne jest, aby przeprowadzić własne badania. Istnieje wiele różnych aplikacji i stron internetowych, które mogą ułatwić ten proces, gromadząc oferty zarówno z bliskich, jak i oddalonych od lotnisk w całym kraju.

Czasami mogą być dostępne różne ceny w zależności od tego, gdzie zaparkujesz samochód. Na przykład na niektórych większych lotniskach parkingi pobierają więcej opłat, jeśli parkujesz na parkingu bliżej terminali. Pamiętaj, że w pobliżu terminalu mogą znajdować się również inne parkingi i zawsze rozsądnie jest porównywać ich stawki, ponieważ nie wszystkie będą kosztować identycznie

Następnie możesz znaleźć tanie opcje, sprawdzając witrynę każdego parkingu i porównując ceny. Możesz być zaskoczony tym, co możesz znaleźć; czasami istnieje opcja o niższych kosztach niż się spodziewamy, ponieważ jest przeznaczona dla osób zostawiających pojazd na kilka dni zamiast godzin!

5. Znajdź hotel, który oferuje parking długoterminowy

Rozważ pobyt w hotelu, który oferuje parking długoterminowy. Często jest to tańsza alternatywa dla jazdy przed wschodem słońca, aby złapać samolot. Możesz połączyć pobyt na lotnisku z bezpłatnymi miejscami parkingowymi na miejscu lub poza nim, odpowiednio na 7 lub 8 nocy.

Hotele znajdujące się w pobliżu lotnisk często oferują bardziej atrakcyjne stawki niż parkingi na miejscu, a ponadto obejmują jedną noc bezpłatnego zakwaterowania i transfer, który zaczyna się już od kilku złoty bez śniadania, ale i tak warto z niego skorzystać!

6. Wypożycz samochód na czas nieobecności

Najłatwiejszym sposobem na zarabianie pieniędzy na wynajmie samochodu jest parkowanie za darmo i otrzymanie zwrotu pieniędzy. Te opcje nie będą najwygodniejszą lub najtańszą opcją, ale pozwalają na oba sposoby:

Są sposoby na zarabianie pieniędzy na wynajmie samochodu. Wyszukaj aplikacje do dzielenia się pojazdem w Google Play Store lub Apple Store i wypożyczą samochód na kilka dni podczas Twojej nieobecności.

7. Parking na lotnisku może być tańszy niż poza nim

Badania wykazały, że zazwyczaj taniej jest zaparkować poza obiektem niż na miejscu. Parkingi są bliżej i można zaoszczędzić sporo pieniędzy nie płacąc za wygodę, ale oszczędzając czas na spacerze. W jednym z przykładów, które znaleźliśmy na Heathrow T4, spacer zajmuje trzy minuty w porównaniu do 30 minut na transfer z hotelu, który znajduje się obok!

Parkowanie na lotnisku krajowym może być drogie, ale niektóre opcje parkowania poza terenem obiektu mogą Ci się przydać. Ceny będą się zmieniać w ciągu roku w zależności od popytu.

Zastanów się, jak często latasz? Jeśli jest niewiele lub prawie w wcale, może rozważ skorzystanie z usług oficjalnych parkingowow lotniskowych, ponieważ są one zwykle droższe, ale oferują dużą wygodę; jeśli zdarza się to od czasu do czasu – co tydzień lub rzadziej niż co miesiąc – zaparkuj na pobliskim parkingu lotniskowym z transferem, co prawdopodobnie pozwoli zaoszczędzić pieniądze.

 

 

0 Komentarz
0

PODOBNE ARTYKUŁY

Leave a Comment