Strona główna Różne Planujesz wakacje za granicą? Nie zapomnij o ubezpieczeniu!

Planujesz wakacje za granicą? Nie zapomnij o ubezpieczeniu!

Szu
Planujesz wakacje za granicą? Nie zapomnij o ubezpieczeniu!

Wyjazd za granicę to świetny sposób na spędzenie wakacji. Trzeba jednak liczyć się z tym, że różne zdarzenia losowe mogą pokrzyżować plany i przy okazji wygenerować spore wydatki. Warto więc zadbać o bezpieczeństwo i swoje finanse, wykupując polisę turystyczną.

Co zapewnia polisa turystyczna?

Wysokie koszty leczenia to kluczowa przesłanka przemawiająca na korzyść omawianego ubezpieczenia. Poraj to jedna z miejscowości w Polsce, gdzie funkcjonuje wielu ubezpieczycieli oferujących polisy turystyczne. Kupić je można stacjonarnie lub online – należy przy tym zwrócić uwagę na sumę ubezpieczenia kosztów leczenia. Agent Tomasz Markiewicz prowadzący w Poraju biuro PZU radzi, aby pod tym właśnie kątem wyjazdy na terenie Europy ubezpieczać na co najmniej 30 tys. euro, a pozostałe na minimum 60 tys. euro. Dobra polisa powinna w całości pokryć wydatki na leczenie za granicą, a także sfinansować transport medyczny do Polski i akcje ratownicze. Oprócz tego ma zapewnić ochronę w razie wielu innych zdarzeń losowych, np. kradzieży bagażu, nieumyślnego spowodowania wypadku, opóźnienia lub odwołania lotu albo nagłej awarii samochodu. Więcej informacji na ten temat można uzyskać pod numerem telefonu  698664180 lub wysyłając maila na adres tmarkiewicz@agentpzu.pl. Głównym zadaniem polisy turystycznej jest zapewnienie ubezpieczonemu kompleksowej ochrony na czas podróży.

Jak wybrać najlepszą polisę turystyczną?

Najlepsza polisa turystyczna to taka, która odpowiada indywidualnym potrzebom – nie ma jednego rozwiązania, które pasowałoby wszystkim. Umowa z ubezpieczycielem musi koniecznie zawierać wspomniane już ubezpieczenie kosztów leczenia, a także OC w życiu prywatnym, NNW oraz ubezpieczenie bagażu. Osoby planujące aktywny wypoczynek powinny ponadto poszerzyć ochronę o sporty ekstremalne i wysokiego ryzyka oraz o ubezpieczenie sprzętu sportowego. Ubezpieczyciele proponują też i szereg innych dodatków – włącznie z możliwością objęcia ochroną domu lub mieszkania na czas wyjazdu czy opcją uzyskania odszkodowania w razie opóźnionego albo odwołanego lotu. Osoby przewlekle chore powinny pamiętać o poinformowaniu o tym ubezpieczyciela – w przeciwnym razie w razie problemów zdrowotnych wynikających z choroby przewlekłej można nie dostać odszkodowania. Polisy turystyczne w Polsce są jednymi z najtańszych w Europie. Ochronę ubezpieczeniową na jeden dzień można zyskać już zaledwie za kilka złotych, jednak przy wyborze polisy najważniejszą rolę odgrywają zakres ochrony oraz sumy gwarantowane.

0 Komentarz
0

PODOBNE ARTYKUŁY

Leave a Comment