Strona główna Różne Integracja dla firm – gdzie i jak zorganizować imprezę integracyjną?

Integracja dla firm – gdzie i jak zorganizować imprezę integracyjną?

Szu
Integracja dla firm – gdzie i jak zorganizować imprezę integracyjną?

Wspólne wyjścia i spotkania pracowników to aktualnie jeden z obowiązkowych elementów działań kadrowych w wielu firmach. Są one organizowane zarówno w korporacjach, jak też znacznie mniejszych przedsiębiorstwach. Na to, aby imprezy integracyjne dla firm były udane, wpływa wiele elementów. Przede wszystkim istotne jest miejsce organizacji wydarzenia. Na co zwrócić uwagę, wybierając lokalizację imprezy? Jakie atrakcje zapewnić? Podpowiadamy w poniższym artykule.

  1.  Integracja dla firm – dlaczego warto zorganizować imprezę integracyjną?
  2. Organizacja imprez dla firm – lokalizacja ma znaczenie
  3. Imprezy firmowe atrakcje

Integracja dla firm – dlaczego warto zorganizować imprezę integracyjną?

Zorganizowanie imprezy integracyjnej wiąże się z wieloma korzyściami dla pracowników oraz samego pracodawcy. Przede wszystkim pozwala zatrudnionym lepiej poznać się nawzajem. Często bowiem bywa tak, zwłaszcza w dużych firmach z filiami w innym mieście, że pracownicy zatrudnieni w jednej spółce znają się wyłącznie z rozmów telefonicznych albo mailowych. Firmowe imprezy integracyjne są więc szansą na poznanie się „na żywo” i nawiązanie znajomości, dzięki którym późniejsza praca będzie łatwiejsza i przyjemniejsza.

Organizacja imprez dla firm – lokalizacja ma znaczenie

Gdzie zorganizować imprezę integracyjną? Na wybór lokalizacji wpływa wiele czynników, przede wszystkim liczba osób biorących udział w wydarzeniu, plan imprezy czy też liczba dni przeznaczonych na zabawę. Wielu pracodawców decyduje się na zorganizowanie gier na świeżym powietrzu, inni natomiast preferują spotkania integracyjne wewnątrz obiektów, połączone z możliwością korzystania np. z basenu, sauny, jacuzzi, tak jak w hotelu https://www.zamek-gniew.pl/polecamy/imprezy-integracyjne-dla-firm-budowanie-relacji-zespolu-w-historycznej-atmosferze. W przypadku imprez z noclegiem, konieczne jest zapewnienie uczestnikom możliwości przenocowania w wygodnych, komfortowo urządzonych pokojach. Najlepiej wówczas zdecydować się na dobrej klasy hotel, pensjonat, ewentualnie schronisko gwarantujące nie tylko miejsca noclegowe, ale również smaczne posiłki.

Imprezy firmowe atrakcje

Jeśli chodzi natomiast o atrakcje na imprezy firmowe, to ich rodzaj jest zawsze dostosowywany do konkretnych potrzeb przedsiębiorstwa. Profesjonalne firmy zajmujące się organizacją wspomnianych wydarzeń dobierają typ atrakcji do m.in. wielkości firmy, konkretnych celów do osiągnięcia, liczby dni spędzonych na zabawie albo tego, czy gry mają odbywać się wewnątrz, czy na zewnątrz obiektów. Do kreatywnych, cieszących się dużym zainteresowaniem atrakcji należą m.in. wyścigi dronów, budowanie mostów i katapult, paintball, polowanie na yeti, skoki na bungie i ze spadochronem, loty na paralotni, wspinaczki na skałkach oraz wiele innych gier i zabaw.

0 Komentarz
0

PODOBNE ARTYKUŁY

Leave a Comment