Strona główna Polska Niecodzienne hotele na weekend

Niecodzienne hotele na weekend

Szu
Niecodzienne hotele na weekend

Masz ochotę na chwilową zmianę otoczenia? Szukasz niebanalnego i oryginalnego miejsca, w którym można by spędzić weekend? Jest kilka ciekawych miejsc, które dostarczają nieco innych wrażeń, niż hotelowe sieciówki. Decydując się na pobyt w odmiennym niż zawsze miejscu, nie musimy rezygnować z wygód lub swoich przyzwyczajeń. Niecodzienne lokalizacje zapewniają wysoki poziom usług a jednocześnie oferują nieosiągalne gdzie indziej wrażenia.

W drzewach

Kto w dzieciństwie nie marzył o własnym domku na drzewie? Dla tych, którzy do tej pory mają na ochotę oderwanie się od przyziemnej rzeczywistości jest kilka hoteli, które oferują tego typu noclegi. Pobyt w drewnianym domku na drzewie zapewnia bliskość natury, ciszę i relaks – tego typu hotele są umiejscowione w lasach, często w otulinach parków krajobrazowych lub narodowych. Pobyt w domku na drzewie jest spełnieniem naszych najskrytszych wyobrażeń o życiu zgodnie z rytmem natury. Częste duże przeszklenia dają namiastkę poczucia wtopienia się w otoczenie.

W kopalni

Przeciwieństwem domku na drzewie będzie noc w kopalni pod ziemią. Tę niecodzienną ofertę prezentują hotele w zamkniętych już kopalniach soli w Wieliczce i Bochni. Oba miejsca znajdują się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Czego można się tam spodziewać? Pokoje znajdują się 150-250 m pod ziemią, co sprawia, że panuje tam specyficzny chłód. Dodatkową wartością są komory solne, wytwarzające mikroklimat korzystnie wpływające na drogi oddechowe, łagodzące skutki alergii i poprawiające odporność organizmu.

Na zamku

Niecodzienny weekend czeka nas również, gdy wybierzemy ofertę noclegu w prawdziwym zamku. Możemy spełnić swoje marzenie o spaniu w kamiennej komnacie lub zimnym lochu. Top oferty w Polsce to lokalizacje Książ, Gniew, Ryn, Bytów, zamek Czocha i jeszcze wiele innych. Trzeba przyznać, że oferta zamkowych hoteli jest bardzo szeroka. Od przeróżnych kuchni, programów edukacyjnych po spa, biesiady przy ognisku i inne lokalne atrakcje. Plusem pobytu w takich wyjątkowych miejscach jest fakt, że oferują wszystkie standardowe usługi. Możemy więc spakować matę podróżną do spania np. z linii BB Republic i zabrać ze sobą naszego czworonożnego pupila.

Niecodzienne hotele na weekend

Na barce

Hotel z widokiem na jezioro to nie lada atrakcja. Ale może być jeszcze lepiej – czego dowodem są hotele na wodzie, zarówno barki jak i apartamentowce. Dużym plusem jest lokalizacja, ponieważ tego typu hotele mieszczą się w centrach największych miast w Polsce. Nowoczesny design i technologie użyte do budowy gwarantują komfort i niezapomniane wrażenia z pobytu.

Artykuł został stworzony ze wsparciem merytorycznym partnera BB Republic.

0 Komentarz
0

PODOBNE ARTYKUŁY

Leave a Comment