Strona główna Polska Karpacz – atrakcje

Karpacz – atrakcje

Szu

Jest jednym z najpopularniejszych letnisk w Sudetach oraz idealnym punktem wypadowym w Karkonosze. W Karpaczu każdy z nas może miło i przyjemnie spędzić wolny czas – bez względu na pogodę i porę roku. Jakie atrakcje czekają tutaj na gości? Co warto zobaczyć podczas wypoczynku na terenie tego ośrodka turystycznego? Karpacz – atrakcje czekające na turystów.

Karpacz – atrakcje

karpacz - atrakcjeWarto odwiedzić Karpacz – atrakcje, które tutaj czekają na miłośników gór i cennych zabytków, nie bez powodu cieszą się tak wielką popularnością. W tej niezwykłej miejscowości, leżącej u stóp potężnej Śnieżki, można przede wszystkim spędzić czas w aktywny sposób. Najciekawszym punktem jest tu oczywiście Śnieżka – najwyższy szczyt w Karkonoszach i w całych Sudetach. Spacery po niższych partiach Karkonoskiego Parku Narodowego mogą się okazać równie przyjemnym doświadczeniem, tym bardziej, że góry te zachwycają piękną rzeźbą oraz wspaniałym światem fauny i flory. Tym turystom, którzy wolny czas wolą spędzać w mniej aktywny sposób, również nudzić się tu nie będzie.

Karpacz to ciekawe muzea, które z pewnością warto zwiedzić. Dla małych gości wspaniałą przygodą będzie wizyta w Muzeum Zabawek, dla tych nieco starszych – pobyt w Muzeum Sportu i Turystyki.To wyjątkowa placówka, w której przedstawiono dzieje turystyki w Karkonoszach oraz najważniejsze informacje na temat przyrodniczej wartości tej górskiej krainy. Świat Kolejek, wystawa poświęcona Karkonoskim Tajemnicom – oto kolejne propozycje dla tych, którzy chcą miło i przyjemnie spędzić wolny czas w Karkonoszach. W Karpaczu warto też odwiedzić zaporę na Łomnicy oraz pomnikową lipę sądową.

Świątynia Wang

Największą atrakcją na terenie tej miejscowości jest jednak niewielki obiekt sakralny, który ma ogromną wartość artystyczną i historyczną. To Świątynia Wang, która może się pochwalić historią sięgającą XII wieku. Jest to wyjątkowy zabytek architektury drewnianej, który w Karkonosze trafił z odległej Norwegii. Do dziś obiekt ten fascynuje wspaniałymi dekoracjami, które cieszą się wielkim zainteresowaniem nie tylko w gronie miłośników Wikingów, ale i tych, którzy w czasie wycieczek po Polsce chcą się nacieszyć pięknem unikalnych zabytków.

0 Komentarz
0

PODOBNE ARTYKUŁY