Strona główna Europa Korfu – najpiękniejsza grecka wyspa

Korfu – najpiękniejsza grecka wyspa

Szu
Korfu - najpiękniejsza grecka wyspa

Korfu to jedna z tych niewielu wysp, które najlepiej odkrywać samodzielnie. Wybierając się na jedną z najpopularniejszych wysp greckich nie potrzebny będzie nam żaden przewodnik, ponieważ Korfu praktycznie na każdym kroku ma do zaoferowania niesamowite atrakcje turystyczne i nie tylko.

Indywidualne zwiedzanie wyspy

Z racji tego że Korfu jest wyspą o stosunkowo niewielkiej powierzchni, to można zaplanować sobie indywidualny program zwiedzania w swoim ulubionym tempie. Całą wyspę możemy dokładnie zwiedzić od a do z nawet w przeciągu jednego tygodnia. Oprócz obowiązkowych atrakcji, jakie przygotowała dla nas wyspa, warto w wolnej chwili wybrać się na okoliczne plaże, które są identycznie zróżnicowane jak cała wyspa.

Nie tylko Korfu

Zwiedzając Korfu należy pamiętać o tym, że nie trzeba ograniczać się wyłącznie do jednej wyspy. Warto uwagi są również okoliczne wysepki, takie jak np. Paxos i Antypaxos. Jeżeli mamy bardzo dużo czasu na zwiedzanie, to możemy sprawdzić również co ma nam do zaoferowani Albania, która z miesiąca na miesiąc przyciąga coraz większe grono zadowolonych turystów.

Intensywne zwiedzanie

Osoby, które mają bardzo niewielką ilość czasu na zwiedzanie Korfu, powinny swoją przygodę rozpocząć przede wszystkim od północnej części wyspy. Według wielu turystów, to właśnie na północnej i środkowej części wyspy spotkać można najciekawsze atrakcje. Pamiętać należy, że Korfu jest bardzo górzyste, dlatego też nawet stosunkowo niewielkie odległości pokonuje się w bardzo długim czasie. Osoby, które w pierwszej kolejności cenią sobie spokojne morze oraz długie piaszczyste plażę, powinny wybrać się na południowe wyspy. Pamiętać należy również i o tym, że miejscowości na całym Korfu są zdecydowanie słabiej skomunikowane niż na Krecie.

Artykuł powstał przy współpracy z http://www.salatkapogreckuwpodrozy.pl

0 Komentarz
0

PODOBNE ARTYKUŁY