Toskania słynie z kilku rzeczy. Zielonych wzgórz, przepisów na pizzę i wina chianti. Region posiada jednak jeszcze jedną atrakcję, której mało kto się spodziewa. Gorące źródła w Toskanii każdego roku przyciągają tłumy turystów.
Gorące źródła w Toskanii – dlaczego warto skorzystać?
Gorące źródła w Toskanii i właściwie na całym świecie, mają te same zdrowotne właściwości. Wody termalne posiadają zbawienny wpływ na stawy i pomagają leczyć wiele dolegliwości układu oddechowego. Niektóre ciepłe baseny wykazują też znaczne efekty w leczeniu chorób skóry.
A poza tym… leżenie w gorącej wodzie jest tak przyjemne. Ciepło pochodzące z ciepłych źródeł przyjemnie rozchodzi się po całym ciele i doprowadza do stanu głębokiego relaksu. Taki rodzaj wypoczynku zdecydowanie poprawia jakość życia.
Toskańskie gorące źródła mogą być też znacznym urozmaiceniem od innych atrakcji regionu. Kiedy już pospacerujemy uliczkami Florencji i zwiedzimy winnice, warto wyciągnąć się w ciepłej wodzie. Ta rozrywka może być szczególnie przyjemna wczesną jesienią i późną wiosną. Wtedy we Włoszech jeszcze nie ma upałów. Wygrzanie się w cieple źródeł będzie przyjemnym zakończeniem bądź początkiem dnia. Podoba Ci się Toskania? Zobacz nasz artykuł: Toskania Włochy.
Popularne i ciekawe gorące źródła w Toskanii
Gorące źródła w Toskanii są bardzo popularne. Co też dosyć mocno zaskakuje, wiele z nich nie znajduje się na terenie zamkniętych SPA. Do niektórych wód termalnych można wejść zupełnie bezpłatnie.
Terme di Saturnia
Gorące źródła, które wyróżniają się na wielu różnych poziomach. Po pierwsze ogrzewane są przez wulkan – Monte Amiata. Deszczówka w trakcie opadów wpływa w szczeliny. Tutaj nagrzewa się ciepłem wulkanicznym, a następnie wypływa w formie gorącego źródła.
Terme di Saturnia wyglądają też naprawdę wyjątkowo. Wielu odwiedzającym turystom źródła kojarzą się z Pamukale w Turcji. Wodospad gorącej wody spływa tutaj z niewielkiego wzgórza, a następnie rozlewa się po systemie niewielkich, naturalnych basenów. Te ostatnie ułożone są tarasowo.
Bagni San Filippo
Bagni San Filippo prezentują się swojsko i egzotycznie jednocześnie. Możemy na nie jak niby nigdy nic natknąć się spacerując po Toskańskim lesie. Na pierwszy rzut oka źródło wygląda jak najzwyczajniejsza w świecie rzeczka. Biorąc pod uwagę same zdjęcia, można by uznać, że to Świder pod Otwockiem.
Nad strumieniem wznoszą się jednak niesamowite formacje skalne. Te już mogą przypominać kamienne rzeźby Sudetów. Najważniejsza w źródłach jest jednak ich temperatura. W niewielkim rozlewisku z term możemy się wyciągnąć i wygrzać w wodzie, która również swoją temperaturę zawdzięcza wulkanowi.