Strona główna Europa Apulia – miasteczka które warto zobaczyć

Apulia – miasteczka które warto zobaczyć

Szu
Apulia - miasteczka które warto zobaczyć

Ciepłe, miękko otulające powietrze. Przejrzyste niebo i niesamowicie błękitna woda w kontraście z jasnymi skałami pokrytymi soczystą zielenią. Jeżeli pogoda ma być podstawą podróży, warto się w rejon Apulii wybrać wiosną, latem lub jesienią, kiedy kąpiele słoneczne lub te morskie dają najwięcej przyjemności i okrywają nasze ciało relaksującą kołdrą przyjemnych doznań. Jeżeli natomiast pogoda jest warunkiem drugorzędnym, a puste przestrzenie to priorytet, to lepiej wybrać się tam poza sezonem,. Czyli od kwietnia do czerwca oraz od września do listopada.

Apulia – miasteczka które warto zobaczyć

Apulia - miasteczka które warto zobaczyćJeśli wyjazd ma odsłonić przed turystą najpopularniejsze miejsca, to nie uniknie się tłumów. Ale widoki zrekompensują ten dla niektórych ogromny dyskomfort. Miasteczka Arberobello, Polignano a Mare czy Locorotondo są tak piękne, że tłumów po prostu nie będzie widać. Kiedy z zachwytem będzie się podziwiać te popularne, urokliwe miejsca. Apulia miasteczka które warto zobaczyć to imponujący zestaw wspaniałych miejscowości o urokliwym klimacie.

Ceglie Messapica i Lecca

Dla ciszy i spokoju można wybrać Ceglie Messapica, by sprawdzić, co to znaczy żyć powoli – tu i teraz. Można w nim poznać życie tamtejszych mieszkańców i posłuchać wyjątkowych historii, które mają do opowiedzenia. Wyjątkowy klimat i atmosfera, której nie ma nigdzie indziej, znajduje się właśnie tam. Jeżeli podróżnikiem jest fotograf, to miejscem cennym dla niego pod względem architektury będzie Lecca, w którym dominuje przepych ozdobnych, wspaniałych budynków.

Arberobello, Ostuni, Trani i inne urokliwe miasteczka

Arberobello znajdzie uznanie w oczach miłośników niskiej zabudowy ozdobionej soczystą zielenią wszędobylskiej roślinności, a wąskie, drobne ulicy porwą serca niejednego żadnego poznania turysty. Otranto zachwyca promenadą i plażą, przy której zachód słońca nabiera zupełnie nowego znaczenia. Ostuni zaskakuje barwną architekturą, która w niczym nie przypomina klasyki i tradycji Polski. Piękne gaje oliwne dopełniają atmosfery sielanki. Trani oferuje magię, jakiej nie znajdzie się nigdzie indziej – historyczne, stare budynki na skraju wody dają poczucie przebywania w zupełnie innym czasie. Viest położone na malowniczy półwyspie Gargano ożywia duszę i ciało, a widoki pełnego morza zapewniają niezwykłe poczucie wolności, nasycając zmysły wspaniałym zapachem wiatru i słońca. Locorotondo zawładnie sercem ludzi kochających się w wąskich labiryntach białych uliczek, które zaprowadzą turystę do niejednego wyjątkowego miejsca.

1 Komentarz
0

PODOBNE ARTYKUŁY

1 Komentarz

stairscenter 8 listopada, 2021 - 7:32 pm

Super artykuł, jest treściwy i pomocny, szczególnie podoba mi się miasto Arberobello, wygląda świetnie, oraz posiada całkiem tanie hotele, dodatkowo znajduje się w uroczej Prowincji Bari.

Komentarze nieaktywne