Strona główna Zakupy Zakupy w sercu Tokio

Zakupy w sercu Tokio

Szu

Zakupy w sercu Tokio

Tokio jest jednym z najbardziej fascynujących miast na świecie, pełnym kontrastów i niezwykłych atrakcji. Jedną z nich są zakupy, które można tu robić przez całą dobę. W tym artykule przybliżymy Ci najlepsze miejsca do zakupów w sercu Tokio.

Sklepy z luksusowymi markami

Jeśli lubisz markowe ubrania i akcesoria, to musisz odwiedzić dzielnicę Ginza. To tutaj znajdują się sklepy największych światowych marek, takich jak Chanel, Louis Vuitton czy Prada. Warto również zajrzeć do domu towarowego Mitsukoshi, który oferuje bogaty wybór produktów luksusowych. Jeśli szukasz czegoś bardziej unikatowego, udaj się do dzielnicy Omotesando, gdzie znajdziesz butiki japońskich projektantów oraz sklepy z limitowanymi kolekcjami.

Kolejnym miejscem wartym uwagi jest dzielnica Shibuya, znana przede wszystkim ze słynnego skrzyżowania dla pieszych. To tutaj mieści się największy sklep Uniqlo na świecie, oferujący szeroki wybór ubrań w przystępnych cenach. W okolicy znajdziesz także wiele innych popularnych marek oraz butików z modą młodzieżową.

Targi i pchle targi

Jeśli szukasz oryginalnych pamiątek z Tokio, koniecznie odwiedź targi i pchle targi. W dzielnicy Ueno znajdziesz Ameya Yokocho, słynny targ z tanimi ubraniami, elektroniką oraz tradycyjnymi japońskimi produktami. Natomiast w dzielnicy Asakusa warto wybrać się na pchli targ Oedo Antique Market, gdzie można znaleźć unikatowe przedmioty z różnych epok.

Nie można też zapomnieć o słynnym Tsukiji Fish Market, największym targu rybnym na świecie. To tutaj codziennie rano odbywa się aukcja tuńczyków, a po niej można skosztować świeżych owoców morza w jednej z wielu restauracji. Jeśli jesteś miłośnikiem kultury otaku, koniecznie udaj się do dzielnicy Akihabara, gdzie znajdziesz wiele sklepów z mangami, anime oraz gadżetami związanych z japońską popkulturą.

0 Komentarz
0

PODOBNE ARTYKUŁY

Leave a Comment