Strona główna Różne Zabiegi medycyny estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej

Szu
Zabiegi medycyny estetycznej

Medycyna urodowa stała się niedawno niezwykle modnym wyborem. Coraz większe grono osób decyduje się na zrobienie danych zabiegów doskonalących ich ogólnie pojętą urodę i komfort. Coraz większe zapotrzebowanie na zabiegi tego typu spowodowało, że tworzonych jest więcej gabinetów medycyny estetycznej, w wyniku czego ceny są zauważalnie bardziej niskie. Dzięki temu procesowi aktualnie nie tylko modelki i ludzie popularni mogą sobie sprezentować urodowe udoskonalenia. Różnorakość takich zabiegów także jest wielka. Są wśród nich te, które bezapelacyjnie wybierane są najczęściej.

Mezoterapia

To wybór z najbezpieczniejszych zabiegów. Opiera się na wstrzyknięciu substancji leczniczych, regenerujących lub odżywczych wprost w obręb skóry. W rezultacie mezoterapii do wszystkich z warstw skóry mają możliwość dostać się substancje aktywne, takie jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, glutation, aminokwasy, witaminy, kofeina, sole mineralne, a także pierwiastki śladowe.

Warianty mezoterapii:

  • mezoterapia bezigłowa -bazuje na wtłaczaniu do wewnątrz skory środków aktywnych przy udziale fal radiowych; wykonuję się również mezoterapię bezigłową gdzie receptorem (zwykle witaminy C lub retinolu) jest kwas hialuronowy
  • mezoterapia igłowa -zabieg inwazyjny, wykonywany za sprawą igły; opiera się na wprowadzeniu substancji2 czynnych za sprawą igły w formie koktajli odżywczych.

Mikrodermabrazja

Kolokwialnie zwana również mikro peelingiem. To metoda mechanicznego ścierania naskórka za sprawą konkretnie kontrolowanego pasma mikrokryształów. Jest to proces, który złuszcza, wzbogaca w tlen i wspiera skórę, a ponadto ożywia wytwarzanie kolagenu. Tym samym dozwala na uwolnienie się od niedoskonałości jak zmarszczki, wypryski, rozstępy, cellulit, przebarwienia, a również i nawet blizny. Zabieg ten dzieli się w zależności od substancji peelingującej, są to więc:

  • mikrodermabrazja diamentowa -zalecana dla osób mających skórę cienką i delikatną, a poza tym dla alergików (w trakcie zabiegu nie tworzy się pył)
  • mikrodermabrazja korundowa -wykorzystywane są mikrokryształy tlenku glinu; doradzana osobom z rozszerzonymi porami, bliznami, cellulitem lub rozstępami
  • oxybrazja -mikrodermabrazja tlenowa -złuszczanie następuje kropelkami soli fizjologicznej pod odpowiednim ciśnieniem, jest to najbardziej lekka technologia; tlen ponadto zwęża naczynia krwionośne, minimalizuję opuchliznę i stopuje pojawienie się bakterii; stąd też sposób ten zaleca się stosować przy aktywnym trądziku, a także w w razie posiadania skóry naczynkowej.

Wypełnianie czerwieni wargowej

Zabieg opiera się na powiększaniu i modelowaniu czerwieni wargowej za sprawą iniekcji kwasu hialuronowego w sposób adekwatny do wyczekiwanego efektu. Jest to łatwy zabieg, trwający zazwyczaj dodając wywiad wstępny z pacjentem od 45 minut do godziny. Rezultaty utrzymują się przez okres od 6 do 12 miesięcy.

Botoks

Czyli jad kiełbasiany to nazwa handlowa toksyny botulinowej. Mechanizm reakcji botoksu testowały najpierw neurologia i okulistyka. Jak działa botoks? Zmarszczki powstają z dużej pracy mięśni w obrębie twarzy. Mięsień ten obkurcza się, gdy dostanie pewny impuls z włókna nerwowego. W momencie gdy dostarczony będzie botoks, nerw przestanie wysyłać impulsy, a w wyniku czego nie powstaną zmarszczki. Rezultat utrzymuje się około 6 miesięcy.

Przy użyciu botoksu można zlikwidować:

  • zmarszczki na czole -poprzeczne lub tzw. lwie tworzące się między brwiami
  • kurze łapki
  • zmarszczki dolnej oraz górnej powieki
  • zmarszczki dookoła ust, można także podnieść kąciki
  • zmarszczki znajdujące się na szyi

Przy użyciu botoksu można również zregenerować włosy.

Liposukcja

To mechanizm likwidowania tłuszczu. Tłuszcz można odessać z wielu części ciała: brzucha, bioder, ud, ramion, karku, policzków, podbródka, piersi, łokci, kostek, łydek, czy spod kolan. Wykonuje się ją by zmniejszyć ilość komórek tłuszczowych, Bynajmniej nie zawsze jest to wystarczające, przy znacznej otyłości niezastąpiona okazuje się także lipektomia (usunięcie naddatku rozciągniętej skóry).

Artykuł powstał przy współpracy z Centrum Medycyny Estetycznej – https://www.medeste.pl

0 Komentarz
0

PODOBNE ARTYKUŁY

Leave a Comment