Strona główna Lifestyle Za ciasne obuwie? Dowiedz się, jak rozciągnąć ciasne buty

Za ciasne obuwie? Dowiedz się, jak rozciągnąć ciasne buty

Szu
Za ciasne obuwie? Dowiedz się, jak rozciągnąć ciasne buty

Na świecie znajdziemy miliony par butów. Pamiętaj jednak o tym, że masz jedynie dwie stopy i to właśnie one powinny być dla ciebie wyjątkowe. Poświęć trochę czasu na to, aby upewnić się, że kupowane przez ciebie obuwie, będzie dostatecznie wygodne dla twoich stóp.

Poznaj sposoby na poradzenie sobie ze zbyt ciasnymi butami. Dowiedz się, w jaki sposób możesz uniknąć problemów wynikających ze zbyt ciasnego obuwia prostymi metodami.

Noś swoje nowe obuwie wieczorami.

Nie wiesz jak rozciągnąć ciasne buty? Jeżeli twoja para butów jest trochę niewygodna, spróbuj nosić ją w domu. Czasami kilka wieczorów z założonymi w domu butami wystarczy, aby rozciągnąć ich fakturę na tyle, by dopasowało się do rozmiarów twojej stopy. Pozwól swoim stopom odpocząć przed wypróbowaniem tej metody. Szczególnie w przypadku, gdy na zewnątrz jest gorąco lub przeszedłeś tego dnia spory dystans.

Jeżeli są to nowe buty, staraj się chodzić jedynie po dywanach i wykładzinach, aby w razie ewentualnej potrzeby móc zwrócić buty, które będą wyglądały jak nowe.

Grube skarpetki i suszarka

Jeżeli pierwsza metoda nie poskutkowała, ten sposób doda butom odrobiny rozciągliwości i pomoże dopasować je do rozmiaru twoich stóp.

Po kolei:

  • załóż parę naprawdę grubych skarpet i dobrze zawiąż swoje buty,
  • teraz spróbuj skierować podmuch suszarki do włosów przez 20 do 30 sekund w okolicy ciasnych miejsc nowego obuwia,
  • używaj tylko średniego ciepła suszarki i staraj się utrzymywać suszarkę w ruchu, aby nie wysuszyć zbyt mocno materiału, z którego zrobione są buty.

Stara sztuczka z obranym ziemniakiem

Obierz ziemniaka i uformuj go na kształt palucha buta. Wytrzyj ziemniaka do sucha za pomocą ręcznika papierowego. Włóż go do buta na noc. Ta metoda jest w stanie zapewnić nowym butom nieco dodatkowej rozciągliwości, która pomoże odetchnąć twoim stopom.

Znajdź specjalistę zajmującego się naprawą i przeróbkami obuwia

Większość profesjonalnych warsztatów zajmujących się obuwiem lub szewców świadczą usługi rozciągania zbyt ciasnego obuwia. Jeżeli żadna z domowych metod nie pozwoliła ci uporać się z problemem, a nie chcesz zwracać nowo zakupionego obuwia, ponieważ przypadło ci do gustu, udaj się do specjalisty, który załatwi problem. W profesjonalnych warsztatach mają maszyny, które rozciągną buty do zadowalającego poziomu. Szewc nie tylko rozciągnie twoje nowe buty, tak aby nie uciskały twoich stóp, ale także odświeży twoje stare buty, które leżą zapomniane na dnie szafy, dzięki czemu będziesz mógł tchnąć w nie nowe życie.

0 Komentarz
0

PODOBNE ARTYKUŁY

Leave a Comment