Strona główna Swiat Wycieczka do Togo

Wycieczka do Togo

Szu
Wycieczka do Togo

Coraz częściej decydujemy się na spędzenie wakacji poza ojczyzną, co wcale nie musi być zaskakującym faktem, biorąc pod uwagę, że nasze społeczeństwo powoli, ale jednak sukcesywnie się bogaci. Możemy sobie pozwolić na nieco więcej, niż dotychczas i to też robimy. Ponadto, jesteśmy też dość odważni i lubimy poznawać miejsca i rzeczy zupełnie nowe, bowiem zapuszczamy się w coraz dalsze i coraz bardziej egzotyczne miejsca na mapie świata. Wybieramy różne rejony – już nie tylko Stary Kontynent i Ameryka Północna są naszymi głównymi celami. Mamy ochotę eksplorować te mniej znane zakątki, które nadal stanowią dla nas zagadkę, a jak wiadomo – to, co nieodkryte i zakazane, kusi najmocniej.

Azja i Afryka coraz bardziej popularne

Dlatego też, od pewnego czasu, niezwykle chętnie decydujemy się na wycieczki do Azji, która od lat jest niezwykle popularna wśród turystów z zachodu, ale pragniemy też na własną rękę odkrywać Czarny Ląd. Rokrocznie wzrasta liczba osób, które decydują się na podróż po Afryce Zachodniej, i nie tylko. Mity i stereotypy zaczynają powoli gasnąć w naszych umysłach, a my sami zaczynamy otwierać się na to, co inne. Nowości nas pociągają, ale lubimy też po prostu podróżować i na własne oczy poznawać miejsca, w których nas jeszcze nie było.

Wycieczki do Republiki Togijskiej – Togo

Wycieczki do Republiki Togijskiej - TogoJednymi z obecnie najlepiej sprzedających się zamorskich wycieczek, są wycieczki do Republiki Togijskiej – Togo okazuje się niezwykle fascynującym i pociągającym kierunkiem dla wielu ludzi, którzy poszukują nietuzinkowego kierunku na swoje kolejne wakacje. Afryka, zwłaszcza Północna, jest znana wielu turystom z Polski, Europy i całego świata. Zapuszczanie się jednak w głąb tego kontynentu nie należy do często spotykanych aktywności. Jeśli Ty także czujesz w sobie zew do eksplorowania tego niedocenionego kontynentu, to z pewnością chętnie poznasz ten kraj i dowiesz się, co warto zobaczyć w Togo.

Na wstępie należy podkreślić, że Togo nie jest ogromnym krajem

Jednak to nie wielkość stanowi o wyjątkowości tego pięknego kraju niezwykle bogatego kulturowo, położonego między Beninem i znacznie większą i potężniejszą, Ghaną. Togo ujmuje turystów tym, że nie znajdują tutaj utartych szlaków – to musi ekscytować! Kraj ten jest tak zróżnicowany, że ciężko jest nawet to opisać. Znajdziemy tu góry, mokradła, kręte i rwące rzeki, tereny miejskie i wiejskie, a jeśli się nam poszczęści – drogę w podróży przetną nam od czasu do czasu stada słoni. Czy nie brzmi to zachęcająco? Zgłębienie tego, co w tym niewielkim kraju jeszcze niezbadane?

Na wstępie należy podkreślić, że Togo nie jest ogromnym krajemNa południu kraju słony Atlantyk rozbija się o plaże, a małe, ale niczym wyjęte z baśni, laguny, stanowią idealne miejsce dla ludzi, którzy kochają uprawiać sporty wodne. Stolica Togo, Lome, zachwyca jednak nowoczesnością i tętni energią, będąc równocześnie dumną z wielu swoich eleganckich bulwarów i kawiarenek w stylu paryskim, w których kawa smakuje niemal dokładnie tak, jak w stolicy Francji. Kiedy zaś wybierzemy się w przeciwnym kierunku, a więc na północ kraju, przywita nas region Sahel. To prawdziwa gratka dla miłośników sawanny, która rządzi tu niepomiernie. Można tutaj też zobaczyć małe i tajemnicze wioski Koutammakou, które nie bez powodu zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Nie można ich wręcz nie odwiedzić, jeśli decydujemy się na wyjazd do Togo!

Wspomnianą już wcześniej stolicą Togo, jest Lome. To tętniące życiem miasto, które niemal kołysze się w rytm afrykańskich bębnów i wielu rynków, które aż ciężko policzyć – to im Lome zawdzięcza przydomek „miasta targowego”. Założone zaś zostało w roku 1800, przez europejskich (głównie niemieckich) handlowców i do dziś zachowało swój kupiecki charakter. Wystarczy tylko spojrzeć na wszystkie tutejsze porty, w których niekończące się składy produktów palmowych i kakao ładowane są na wielkie cysterny. Lome jest także znane z… Voodoo. Turystów niezwykle fascynują te plemiona, dlatego na rozległych targach kupują różne talizmany i inne bibeloty. Głównym targiem miasta jest Grand Marche – ogromny, aż trzypiętrowy bazar.

Co poza Lome godne jest zobaczenia w Republice Togo?

Co poza Lome godne jest zobaczenia w Republice Togo?Z pewnością Kpalime. To miasto położone jest tuż u stóp dżungli w regionie Plateaux, a słynie przede wszystkim z niemieckich reliktów kolonialnych, oraz oryginalnego kościoła wybudowanego w stylu europejskim. Także wymienione już wcześniej Koutammakou, posiadający status perły światowego dziedzictwa UNESCO, jest bez wątpienia miejscem godnym odwiedzenia. W tym regionie na północy Togo znajdziemy wiele rustykalnych wiosek, w których domostwa zbudowane są z cegły, a dachy pokryte są strzechą. Możemy tutaj poznać nie tylko tradycje rdzennych plemion, ale także zobaczyć zapierające dech w piersiach widoki na szczyty górskie, kontrastujące z zielenią buszu. Takie krajobrazy są czymś, czego się nie zapomina, dlatego jest to punkt obowiązkowy do zobaczenia podczas wizyty w Togo. Afryka to dla wielu jednak, przede wszystkim, zwierzęta. Największy park narodowy Togo, Fazao Malfakassa, leży w samym sercu tego kraju. Obejmuje on prawie dwa tysiące kilometrów kwadratowych i słynie z gęstych lasów, w których spotkać można rzadki gatunek słonia leśnego. Jego populacja zmniejszyła się za sprawą nielegalnego kłusownictwa, ale trwają starania o objęcie tego gatunku ochroną.

0 Komentarz
0

PODOBNE ARTYKUŁY

Leave a Comment