Strona główna Europa Toskania – Wakacje

Toskania – Wakacje

Szu
Toskania - Wakacje

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że każdy przynajmniej raz w życiu powinien odwiedzić Włochy. Jest to kraj pełen pięknych widoków, uroczych i czarujących miejsc, przyjaznych ludzi i smacznego jedzenia. Niezależnie od tego, czy wybierasz się do pięknej Italii na dłużej czy tylko na kilka dni, warto mieć na uwadze kilka drobiazgów, o których prawdopodobnie nie dowiesz się w biurze podróży. Włochy to kraj czarowny a regiony takie jak Toskania zachwycają kolorami, ukształtowaniem terenu oraz przyrodą. Liczne plaże zachęcają do leżakowania a przepiękne morze kusi miłośników sportów wodnych. O wyjątkowości tego kraju można by napisać książkę. O czym jednak warto wiedzieć wybierając się do Włoskiej Toskanii na wycieczkę?

Toskańskie insekty

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę kilka absolutnie pragmatycznych kwestii. Pierwszą z nich jest odmienny klimat. Wieczory i poranki w Toskanii bywają chłodne i niesamowicie wilgotne. Sprawia to, że przeciętny Polak przyzwyczajony do rodzimych insektów może bardzo się zdziwić, gdy wstanie nad ranem pokryty czterokrotnie większa ilością ukłuć niż w kraju. To nie żarty, Toskańskie komary tną jak szalone. Bąble zostają na ciele długo i są niezwykle uciążliwe.

Regionalne specjały

Toskania - regionalne specjałyKolejną kwestią godną wspomnienia jest chleb. Produkty spożywcze takie jak bułki, bagietki i inne rodzaje pieczywa również różnią się od tych, które spotykamy w Polsce. Najbardziej zauważalną różnicą jest wybitnie mączny i pozbawiony soli smak typowego chleba. Jeśli się uprzemy to możemy znaleźć chleb podobny do Polskiego ale nie będzie to łatwym zadaniem.

Podczas zwiedzania możemy również zdziwić się, kiedy w okolicach południa zapragniemy kupić orzeźwiający napój i „pocałujemy” przysłowiową klamkę. Włosi bardzo często zamykają prowadzone przez siebie sklepy na kilka godzin w okolicach południa. Udają się wtedy zwykle do domów na obiad i biednemu turyście nie pozostaje nic innego jak tylko czekać na ponowne otwarcie sklepu.

Następną godną omówienia kwestią jest kawa. Włosi piją ją często i dostaniesz ją nawet w najmniejszym barze w niewielkiej wioseczce. Nie jest to jednak kawa, do której przywykliśmy. W kraju słońca i oliwek kawę pija się w niewielkich szklaneczkach. Jest niezwykle mocna i wystarcza na dosłownie dwa malutkie łyczki. Jeśli chcesz wypić kawę chociaż odrobinę podobną do Polskiej należy poprosić barmana lub barmankę o „caffe turco„. Jeśli chcesz wzbogacić napój o mleko, należy dodać „con latte„.

Toskania? Koniecznie ze słownikiem!

Odwiedzając Toskanię, warto zabrać ze sobą słownik. Niezwykle rzadko zdarza się, że ktoś mówi tam po angielsku. Jeśli chcemy porozumieć się z kimś w tym właśnie języku, największą szansę mamy w kontaktach z osobami młodymi. Starsze pokolenie właściwie nie mówi po angielsku. To tylko niektóre przykłady różnic kulturowych i odmiennej mentalności. Warto poszukać w Internecie więcej informacji i poczynić odpowiednie przygotowania do eskapady. Dobrze jest przygotować się do nawet najkrótszej wizyty w pięknej Italii. Pomoże nam to uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek i sprawi, że nasza podróż przebiegnie bez niepotrzebnych komplikacji.

Toskania

0 Komentarz
0

PODOBNE ARTYKUŁY