Strona główna Polska Sandomierz: Atrakcje

Sandomierz: Atrakcje

Szu
Sandomierz Atrakcje Turystyczne

Malownicze położenie oraz atrakcyjna okolica sprawiają, że wycieczki do Sandomierza cieszą się ogromną popularnością. To miasto ma się czym pochwalić, a jego zabytki mogą oczarować każdego. Dobrze rozwinięta baza noclegowa oraz ogromna ilość przewodników turystycznych to kolejne czynniki, które przyczyniają się do rozwoju turystyki w tej części kraju. Co warto zobaczyć w trakcie wycieczki po tym mieście? Jakie atrakcje turystyczne przygotował dla nas Sandomierz?

Zabytki Sandomierza

Zabytki Sandomierza

Chętnie odwiedzany przez turystów Sandomierz to przede wszystkim cenne zabytki architektury oraz wspaniałe placówki muzealne. Nachylony rynek, który ozdobiony jest m. in. ciekawym ratuszem, to obowiązkowy punkt w programie niemal każdej wycieczki po tym mieście. Sam ratusz to obiekt wyjątkowy, zaliczany przez znawców sztuki i historyków do grona najciekawszych budowli renesansowych w Polsce. W jego murach czeka obecnie na turystów ciekawa ekspozycja, w skład której wchodzi m. in. imponująca kolekcja dawnych pieczęci miejskich oraz jeden z najstarszych kompletów szachów w Europie. Jakie atrakcje mogą dodatkowo zainteresować turystów odwiedzających sandomierski rynek? Kuszą zabytkowe kamienice, które przyciągają ciekawymi elewacjami i zabytkowymi portalami, przyciąga podziemna trasa turystyczna, dzięki której można poznać dawny Sandomierz i jego skarby. Główną atrakcją są tu dawne piwnice, które niegdyś służyły jako magazyny dla miejscowych kupców.

Sandomierz Atrakcje Turystyczne

W czasie wycieczki po Sandomierzu warto też wybrać się na spacer wzdłuż dawnych murów miejskich. Wznoszone od czasów Kazimierza Wielkiego, mogły się dawniej pochwalić aż czterema bramami miejskimi. Do naszych czasów przetrwała tylko jedna – gotycka Brama Opatowska, rewelacyjnie sprawdzająca się dziś w roli punktu widokowego. Kolejna pamiątka z czasów Kazimierza Wielkiego to zamek, który w XVI wieku zyskał nową, renesansową formę. Obecnie zabytek ten znany jest jako siedziba Muzeum Okręgowego – kolejna atrakcja, której w czasie wycieczki po Sandomierzu warto poświęcić nieco więcej uwagi. Katedra Narodzenia NMP, gotycki Dom Jana Długosza oraz piękne wąwozy – oto kolejne skarby, dzięki którym pobyt w Sandomierzu dla każdego z nas stanie się wspaniałą przygodą.

Sandomierz Noclegi

Takie miasta, jak Sandomierz, mają wiele uroku. Długa lista atrakcji, które warto zobaczyć w trakcie wycieczki oraz doskonale rozwinięta baza noclegowa sprawiają, że turystów chętnych na zapoznanie się ze skarbami tego miasta nie brakuje. Tu każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego, a co najważniejsze – doskonale wypocznie w pięknym otoczeniu.

 
  
 

0 Komentarz
0

PODOBNE ARTYKUŁY

Leave a Comment