Strona główna Swiat Podróż śladami Inków w Peru

Podróż śladami Inków w Peru

Szu

Podróż śladami Inków w Peru

Peru to kraj bogaty w historię i kulturę, a jednym z najważniejszych elementów tej historii są Inkowie. To starożytne imperium, które istniało na terenie dzisiejszego Peru od XII do XVI wieku, pozostawiło po sobie wiele tajemnic i fascynujących miejsc. Jeśli jesteś miłośnikiem podróży i chcesz poznać bliżej tę niezwykłą cywilizację, koniecznie wybierz się na podróż śladami Inków w Peru.

Pierwszym miejscem, które musisz odwiedzić, jest bez wątpienia Machu Picchu – słynne miasto ukryte w górach Andów. To właśnie tutaj znajdują się najlepiej zachowane ruiny inkaskiej architektury. Wspinając się po stromych schodach i spacerując po kamiennych tarasach, poczujesz się jakbyś przeniósł się w czasie do czasów panowania Inków. Niezapomnianym przeżyciem będzie również obserwowanie wschodu słońca nad Machu Picchu – widok ten zapiera dech w piersiach i zostaje na długo w pamięci.

Odkrywanie tajemnic doliny Sacred Valley

Dolina Sacred Valley to kolejne miejsce, które musisz odwiedzić podczas swojej podróży śladami Inków. To obszar pełen urokliwych wiosek, tarasów ryżowych i ruin inkaskich miast. Jednym z najważniejszych miejsc w dolinie jest Ollantaytambo – miasto, które było ważnym ośrodkiem religijnym i administracyjnym w czasach Inków. Warto również odwiedzić Pisac – kolorową wioskę słynącą z lokalnego rynku, gdzie można zakupić tradycyjne rękodzieło oraz spróbować lokalnych przysmaków.

Podczas zwiedzania doliny Sacred Valley nie można też pominąć Maras – niewielkiej wioski słynącej z solnych kopalni. To tutaj znajdują się setki białych basenów, w których od tysięcy lat pozyskuje się sól. Spacerując po tym niezwykłym miejscu, poczujesz się jakbyś znalazł się na innej planecie.

Poznanie tajemnic Cuzco – dawnej stolicy Inków

Cuzco to miasto, które przez wiele lat było stolicą imperium Inków. Dziś jest jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych w Peru i idealną bazą wypadową do zwiedzania okolicznych atrakcji. W samym mieście warto odwiedzić Katedrę Świętego Dominika – imponujący kościół zbudowany na fundamentach dawnego świątyni inkaskiej oraz Qorikancha – świątynię Słońca, która była jednym z najważniejszych miejsc kultu w czasach Inków.

Poza samym miastem, w okolicach Cuzco znajduje się wiele innych interesujących miejsc. Jednym z nich jest Sacsayhuaman – kompleks ruin inkaskiej fortecy, składający się z imponujących kamiennych murów i budowli. To tutaj odbywały się ważne ceremonie religijne i polityczne w czasach Inków. Warto również wybrać się na wycieczkę do Moray – niezwykłego kompleksu tarasów, które służyły jako laboratorium rolnicze dla Inków.

0 Komentarz
0

PODOBNE ARTYKUŁY

Leave a Comment