Strona główna Lifestyle Meble kuchenne w Warszawie – jaka cena?

Meble kuchenne w Warszawie – jaka cena?

Szu
Meble kuchenne w Warszawie - jaka cena?

Kuchnia to serce domu – zdecydowanie niejedna osoba podzieli to zdanie. W tym miejscu przyrządzamy posiłki dla domowników, raczymy się poranną kawą czy wertujemy prasę. Aby takim pomieszczeniem jednak była trzeba ją odpowiednio zaplanować. Aranżacja kuchni to nie tylko dobór frontów mebli czy blatu. Przede wszystkim liczy się ergonomia. Pomimo tego estetyka też jest ważna. To ona odpowiada za to, że nie tylko wygodnie spędzamy tam czas, ale również miło. To od niej zależy, czy przyjemnie i miło przebywamy w kuchni

W jaki sposób dobierać meble kuchenne?

Przede wszystkim należy wiedzieć, że meble kuchenne można zakupić gotowe jako całościowy zestaw w formie całościowego zestawu, złożyć z części składowych jakiegoś sieciowego sklepu meblowego lub zamówić zabudowę kuchenną na wymiar.

Pierwsza propozycja sprawdzi się najlepiej w przypadku kawalerek na wynajem. Przestrzeni roboczej jest albowiem niezwykle mało, a jakość pozostawia wiele do życzenia. Jedyne co w tym wypadku jest na plus to cena takich mebli kuchennych i szybkość dostawy oraz realizacji.

Jeśli myślimy o kuchni prywatnej idealnym rozwiązaniem jest już druga opcja. Możemy tutaj swobodniej operować zestawieniem szafek i barw czy rodzajów frontów. Ta opcja nadal jednakże nie jest pozbawiona wad. Musimy wybierać z podanych wymiarów szafek, najczęściej więc pozostaje niezagospodarowana przestrzeń w kuchni. Co w małej kuchni robi znaczną różnicę. Ponadto dobór szafek jest ograniczony, dlatego najczęściej kończy się na dobieraniu sprzętu pod szafki, zamiast szafek pod wyposażenie. To powoduje następne problemy. Jakość takiej zabudowy meblowej także jest na dość niskim poziomie. Jedyne co można tutaj wymienić jako zaletę, to cena. Chociaż i tu warto się zastanowić, gdyż producentów mebli kuchennych na wymiar jest sporo, dlatego może się okazać, że dopłacając naprawdę niewiele uzyskamy idealną kuchnię.

Dlaczego więc warto wybrać meble kuchenne na wymiar?

Efektywne wykorzystanie powierzchni w kuchni. Meble kuchenne są idealnie dostosowane do jej rozmiaru. Producent mebli na wymiar dopasuje nam ją co do milimetra.
Kontrola nad wielkością i sposobem ustawienia wszystkich elementów. Możliwość dobrania wielkości wszystkich wybranych szafek, szuflad czy półek. Jest wówczas możliwość wybrania ilości szafek, półek czy szuflad. Jeśli zostanie jakaś przestrzeń możemy dodać szafkę typu cargo lub dołożyć tam półki.

Zabudowanie sprzętów AGD

Wybierając zabudowę kuchenną na wymiar można bez problemu zabudować cały sprzęt AGD. Nie tylko jak zwykle lodówkę, pralkę czy zmywarkę. Można wstawić specjalną szafkę z harmonijkowymi drzwiami, w której schowamy ekspres i cały kawowy zestaw. Takich możliwości jest zdecydowanie więcej. Design tych sprzętów często zaburza spójność estetyczną kuchni. Umieszczając je wszystkie w zabudowie kuchennej zyskujemy lekkość, czystość linii i doskonały minimalizm wnętrza. Dodatkowo warto podkreślić, że, czym więcej schowanego sprzętu, tym mniej zmagań z kurzem, który na nich się zbiera.

Wysoka jakość i bezawaryjność

Kuchnie na wymiar cieszą się dobrą sławą. Nie bez powodu. Gdy producent wykonuje nam meble kuchenne na wymiar bierze pod uwagę nie tylko wielkość powierzchni, ale przede wszystkim zastosowanie i funkcjonalność danych szafek czy szuflad. Decyduje się wtedy między innymi o największym dopuszczalnym obciążeniu danej szuflady, od tego później zależą użyte prowadnice, a w efekcie ich trwałość i właśnie bezawaryjność.

Meble kuchenne na wymiar to estetyka na miarę naszych potrzeb. Nie ma znaczenia czy podoba nam się styl industrialny, loftowy, skandynawski, rustykalny czy może jakiś oryginalny i niepowtarzalny, dopasowany do naszego gustu. Meble kuchenne na wymiar daje nam możliwości doboru wszystkiego. Dobór frontów i korpusów jest standardowy. Dodatkowo jednak możemy wybrać szerszy blat, co daje nam głębszą powierzchnię użytkową. Możemy takie meble kuchenne dobrać perfekcyjnie pod kolor mieszkania, drzwi, podłogi, czego tylko się zapragnie. Można uzyskać spójność całego domu czy mieszkania.

Z jakich materiałów meble kuchenne?

Pod uwagę brana jest nie tylko kolorystyka, ale i materiał. Można wybrać meble kuchenne z drewna, lub z tańszej płyty MDF. Decyduje się o wykończeniu: w połysku czy w macie. Dobiera się materiał blatu kuchennego. Marmur, granit, ewentualnie drewno lub płyta MDF. W kuchniach w stylu rustykalnym na wymiar blat wykonuje się często z małych płytek ceramicznych.
I na koniec -zabudowa kuchenna na wymiar to możliwość stworzenia autorskiej, niepowtarzalnej kuchni.

Od czego zależy cena zabudowy kuchni na wymiar?

Na koszt kuchni na wymiar wpływa kilka czynników, jak jakość materiałów, z których wykonane są korpusy, fronty czy blaty. Znaczenie ma także rodzaj pokrycia powierzchni. Aby kuchnia przetrwała lata, warto postawić na wytrzymałe materiały. Szczególnie nie ma co oszczędzać na mechanizmach kuchennych, takich jak prowadnice czy zawiasy. Blat roboczy jest najbardziej eksploatowaną częścią zabudowy kuchennej, tu też warto postawić na jakość. Następnie liczą się korpusy – to one dźwigają cały ciężar mebli kuchennych. Na samym końcu są zaś fronty. Wiadomo, że nie warto decydować się na najtańsze. Nikt nie chce, aby po kilku latach okleina zaczęła odchodzić. To jest jednak ten element, który bez problemu można wybrać ze średniej półki cenowej, bez większego ubytku na jakości. To też jest coś co daje nam zabudowa kuchenna na wymiar zamówiona od producenta. Możemy manipulować kosztami. Do nas należy wybór za co chcemy dopłacić więcej, a za co niekoniecznie.

Usługi z zakresu projektowania wnętrz

Jeśli decyzja padła na zabudowę kuchenną na wymiar, trzeba zacząć od projektu. Po pierwsze pojawia się dygresja czy zlecić czy wykonać samemu. Jeśli mamy zmysł wizualny i gotowość poświęcenia czasu, by przyswoić podstawowe zasady ergonomii, to możemy się sami podjąć takiego projektu. W internecie jest wiele darmowych aplikacji, które bez problemu przeprowadzą nas przez ten proces. Jednak te proste w większości mają sporo ograniczeń. zlecenie projektu na pewno jest łatwiejsze, a przede wszystkim mamy pewność o profesjonalności. Taki projekt jest dokładniejszy, idealnie przedstawia naszą kuchnię. Profesjonalny architekt czy projektant weźmie pod uwagę nie tylko nasze wyobrażenie estetyczne, ale również ergonomię czy metodykę meblową. Często może zauważyć rozwiązania, na które laik by nie wpadł.

Jak wybrać specjalistę do projektowania kuchni?

meble kuchenne jaka cena?Jeśli oddelegować projekt mebli na wymiar to komu? Czym różni się architekt wnętrz, projektant, a dekorator. To co od razu rzuca się w oczy, to cenowa różnica takich usług. Jednak przede wszystkim charakteryzuje je zawartość i zakres. Architekt wnętrz to osoba po studiach, zrobi nie tylko projekt wizualny, lecz wykona również projekt wszystkich przyłączy. W komplecie znajdzie się projekt instalacji wodnej, elektrycznej czy gazowej. Projektant najpewniej nie wykona nam rozplanowania instalacji, jednak ma on równie wielki zakres wiedzy jak chodzi o ergonomię przestrzeni. Dekorator odpowiada tylko za kwestię ułożenia mebli jako zmieszczenia ich oraz za ich aspekt wizualny. Najlepiej jest więc zdecydować się przy projekcie kuchni na wymiar na współpracę z architektem bądź projektantem.

Często producent mebli kuchennych na wymiar proponuje nam usługi swoich ludzi w zakresie projektu. Często wówczas cena takiej usługi jest już wliczona w całkowity koszt. Warto się dowiedzieć jaki charakter wykształcenia ma wówczas taka osoba. Nie ma co się jednak od razu zniechęcać nawet jeśli nie ma żadnych dyplomów. Zwykle są to jednak osoby obyte z tym tematem przez choćby staż swojej pracy.

Zasady aranżacji kuchni

Projektując samemu zabudowę meblową na wymiar lub korzystając z porad osób współpracujących z firmą wykonującą zabudowę kuchenną na wymiar warto zwrócić uwagę na parę priorytetowych aspektów.

Lokalizacja kuchni

Biorąc pod uwagę, że planowana jest kuchnia na wymiar w domu, który dopiero będziemy stawiać, lub w mieszkaniu, które jest do gruntownej przeróbki włącznie z wszelkimi instalacjami -warto wybrać jej lokalizację. Biorąc pod uwagę kierunki świata kuchnię najlepiej ustawić od strony północnej, północno-wschodniej lub północno-zachodniej. Lokacja kuchni blisko wejścia do domu, skraca drogę jaką trzeba będzie pokonywać z zakupami. Okno zaś wychodzące na stronę wschodnią sprawi, że przy porannej kawie powita nas słońce.

Rozmiar kuchni

Jeśli zabudowa meblowa na wymiar to mała czy duża? Wszystko zależy od tego jak będzie się z niej korzystać. Jeśli obok znajduje się przestronna jadalnia, to sama powierzchnia kuchni nie musi być ogromna. Co innego gdy w kuchni planujemy umieścić stół. Wtedy zjawia się pytanie -jak duży. Czyli jak duża jest rodzina i ile osób takowa kuchnia musi pomieścić. Pytanie czy dom posiada spiżarnię, a jeśli to mieszkanie czy jest piwnica. Czy kuchnia ma być reprezentacyjnym pomieszczeniem w domu, czy tylko przestrzenią do przygotowywania posiłków.

Kuchnia – strefy robocze

Wyróżnia się pięć stref: strefa zapasów (głównie lodówka), strefa przechowywania (szafki na naczynia), strefa mokra (zlew, zmywarka i kosz na odpady), strefa przygotowywania posiłków (przestrzeń robocza na blacie, ewentualnie wyspa) i strefa gotowania (kuchenka i piekarnik). Zasada ergonomii doradza zachowanie danej kolejności stref, względem ruchów wskazówek (dla osób praworęcznych): produkty spożywcze -naczynia, drobne AGD -mycie, sprzątanie -gotowanie pieczenie.

Układy kuchenne

Warto przyjrzeć się również najpopularniejszym układom kuchennym. Do najpopularniejszych należą: kuchnia jednorzędowa lub dwurzędowa, oraz te w kształcie liter: L, G lub U.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Warto więc decydując się na meble na wymiar zwrócić uwagę na wiele czynników. Jest to co prawda więcej wkładu, ale są to zdecydowanie dużo większe możliwości. Wybór producentów kuchni jest obecnie bardzo duży, spokojnie więc można spotkać kogoś kto wykona nam zabudowę kuchenną na wymiar w satysfakcjonującej cenie.

0 Komentarz
0

PODOBNE ARTYKUŁY

Leave a Comment