Strona główna Różne Kiedy klient może otrzymać do użytku samochód zastępczy z OC Compensa?

Kiedy klient może otrzymać do użytku samochód zastępczy z OC Compensa?

Szu
Kiedy klient może otrzymać do użytku samochód zastępczy z OC Compensa?

W Compensie z samochodu zastępczego z OC sprawcy szkody można skorzystać, gdy uszkodzenia ubezpieczonego pojazdu uniemożliwiają jego dalsze użytkowanie. Wniosek o samochód zastępczy można złożyć u konsultanta ubezpieczyciela w trakcie rejestracji szkody albo też kontaktując się z likwidatorem w procesie likwidacji szkody. Compensa oferuje usługę wynajmu aut zastępczych, dzięki współpracy z wieloma wypożyczalniami samochodów na terenie całego kraju. Wśród dostępnych aut jest wiele modeli różnych marek i klas. W zależności od klasy uszkodzonego auta, poszkodowany może skorzystać z aut: kompaktowych, SUV’ów, pickup’ów, jak i terenowych. Nie ma przy tym znaczenia wiek uszkodzonego auta. Samochód zastępczy z OC Compensa może również być udostępniony do użytkowania rodzinie poszkodowanego, a w przypadku auta firmowego – współpracownikom poszkodowanego.

Ile to kosztuje?

W Compensie udostępnienie samochodu zastępczego rozliczane jest bezgotówkowo. Poszkodowany może też samodzielnie dokonać wyboru wypożyczalni samochodów, z której skorzysta, nie jest zobligowany do przyjęcia auta z wypożyczalni wybranej przez ubezpieczyciela. W takiej sytuacji ubezpieczyciel weryfikuje koszty poniesione przez najemcę, odnosząc je do ceny auta o porównywalnej klasie i stawek najmu wynegocjowanych z wypożyczalniami, z którymi współpracuje. W sytuacji, gdy wystąpi szkoda na aucie zastępczym, klient nie jest obciążany kosztami dodatkowymi, czyli tzw. udziałem własnym, ponieważ samochody zastępcze posiadają pełne ubezpieczenie OC i AC.

Jak długo można korzystać z samochodu zastępczego?

Okres, w jakim ubezpieczony będzie mógł korzystać z auta zastępczego jest uzależniony od kwalifikacji szkody przez ubezpieczyciela. W przypadku, gdy uszkodzenie auta jest niewielkie, ubezpieczony może korzystać z auta zastępczego przez cały okres naprawy. Gdy usuwana jest szkoda całkowita, możliwość korzystania z auta zastępczego obejmuje okres aż do momentu wypłaty pieniędzy na konto poszkodowanego, a w pewnych sytuacjach może dodatkowo obejmować czas niezbędny do kupna nowego samochodu. Poszkodowany ma możliwość zwrotu użytkowanego samochodu zastępczego w innym mieście, niż go otrzymał.

0 Komentarz
0

PODOBNE ARTYKUŁY

Leave a Comment