Strona główna Lifestyle Jak zmienić styl życia?

Jak zmienić styl życia?

Szu

Wiele z nas szybko zniechęca się porażkami życiowymi. Dopada nas rezygnacja, w efekcie czego niewiele robimy, aby zmienić sytuację.
Kolosalny wpływ na taką sytuację ma nasze myślenie – chcemy zbyt dużo zyskać w krótkim czasie. Wytyczony cel należy się realizować małymi krokami. Żeby zrealizować to, co chcemy konieczne jest zaplanowanie zmiany stylu życia w czasie.

1 krok

Pierwszym krokiem jest zatroszczenie się o odpowiednią ilość godzin snu. Sen to dobrodziejstwo. Nie można bagatelizować nocnego wypoczynku. Nasze pozytywne nastawienie do życia w dużej mierze zależy od optymalnej liczby godzin snu.

Drugi krok

Szklanka wody z cytryną i miodem na dzień dobry. Oczyszczamy w ten sposób organizm z toksyn.

3 krok – zażywajmy ruchu.

Każda postać ruchu jest wskazana, czy to będzie bieganie, czy basen, czy jazda rowerem.

4 krok

Trzeba wprowadzić nawyk jedzenia owoców zamiast cukierków i batoników. Cukier owocowy to rzecz o wiele bardziej wartościowa dla naszego organizmu niż biały cukier.

Piąty krok

W porze wiosennej i letniej należy spędzać na świeżym powietrzu jak najwięcej czasu. To pomoże nam w zachowaniu dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Im więcej przebywamy na zewnątrz, tym lepiej dotleniony mózg. Ma to niewątpliwie wpływ na lepsze samopoczucie.

6 krok

Jak najwięcej zieleniny na talerzu. Im więcej witamin i składników mineralnych tym korzystniej dla nas. Wzmacnia się nasz układ odpornościowy. Różne dolegliwości dopadają nas o wiele rzadziej.

Siódmy krok

Należy unikać smażonych potraw. Posiłki powinny być przygotowane w wersji gotowanej, pieczonej lub duszonej. Są lżej strawne i nie sprawiają dolegliwości podczas trawienia.

Ósmy krok

Zróbmy wszystko, aby się częściej śmiać i uśmiechać do świata. Uśmiech to skarb, pomaga przetrwać nawet najtrudniejsze momenty. Ma to wielkie znaczenie szczególnie w porze jesiennej i zimowej, gdy niewiele jest słonecznego światła za oknem.

9 krok

Zawsze trzeba mieć przynajmniej odrobinę czasu dla bliskich i znajomych. Odwoływanie spotkań ze względu nadmiaru pracy to bardzo niedobry sposób zachowania.

0 Komentarz
0

PODOBNE ARTYKUŁY

Leave a Comment