Strona główna Różne Jak otrzymać dotacje z PUP

Jak otrzymać dotacje z PUP

Szu
Jak otrzymać dotacje z PUP

Opracowywane przez placówki Urzędu Pracy konkursy aktywizujące bezrobotnych cieszą się dużą popularnością. Największe zaabsorbowanie rozpoznawalne jest w kwestii dofinansowania na powołanie własnej działalności gospodarczej. Jednym z wielu warunków uczestnictwa w tego typu przedsięwzięciu jest status bezrobotnego. Urzędy zastrzegają sobie poza tym, że uczestnikiem nie może być osoba, która w historii identyczną zapomogę już otrzymała.

W jaki sposób uzyskać zapomogę?

Jednostki, które biją się o dotacje z urzędy pracy, ażeby zgłosić akces do konkursu, muszą wykonać szczegółowy biznesplan. Ujmują w nim nie jedynie kształt kontrolowanej działalności gospodarczej, jednak dodatkowo projektowane nakłady. Zarówno gotowe biznesplany, oraz szacunkowy przelicznik dołącza się do przekazywanego podania. Komisja sędziowska po wnikliwej analizie złożonych propozycji wskaże pierwszorzędne, biorąc pod uwagę sporo okoliczności. Finaliści mogą nastawiać się na około trzydzieści tysięcy złotych bezzwrotnej dotacji. Niektóre urzędy nie domagają się nadto posiadania wkładu własnego. Na jego skład włącza się pieniądze poniesione w trakcie administrowaniem działalnością. Ma się tu na myśli w głównej mierze nakłady na ZUS i US. Do współuczestnictwa można zakwalifikować dodatkowo wydatkowania poczynione nim został złożony wniosek.

Standardy przyznawania dofinansowań odbiegają od siebie w stosunku od urzędu pracy. Z tego względu decydujące jest to, żeby przed rozpoczęciem dokumentacji zorientować się z standardami procedury konkursowej.

Należy zdawać sobie sprawę, iż wspomagana działalność powinna być na rynku przez co najmniej 365 dni. W przeciwieństwie obdarowanego czeka zwrócenie pełnej kwoty pieniędzy.

Jak właściwie przygotować wnioski?

Większa część zainteresowanych powstrzymują się udziału w przedsięwzięciu z uwagi na potrzebne pisma urzędowe. Nieskończoną liczbę komplikacji przynoszą ze sobą kryteria dokumentów.

Wyjaśnia się, iż pracujący w placówkach specjaliści bardzo gorliwie opowiadają o swoich doświadczeniach, udostępniając chociaż przykładowo wypełniony wniosek o dofinansowanie. Formularze nie sprowadzają bolączek ludziom, którzy mają gotowy pomysł w głowie. W takim przypadku pozostaje im zaledwie przesłać go na wniosek.

Co więcej, w systemie gospodarczym pojawia się cały szereg firm, które ukierunkowane są na przygotowywanie tego pokroju kwestionariuszy. W swojej ofercie mają nie jedynie gotowe biznesplany (zobacz przykładowy biznes plan projektowanie graficzne), lecz jak też doradztwo zawodowe. Za pośrednictwem tego realne jest dobranie odpowiedniej aktywności, a także spożytkowanie swobodnego miejsca na rynku zbytu.

Kandydujący przedsiębiorcy, którzy czerpią zyski z dotacji z urzędu pracy chętniej zakładają jednoosobowe działalności. O powodzeniu tego typu konkursów niechaj dowodzą statystyki utworzonych działalności gospodarczych, jakie pomnażają się z nowym rokiem. Jest to przesłanka dla urzędów pośrednictwa pracy, aby tego rodzaju dofinansowań było o wiele więcej. Oddziałuje to łaskawie na rozwój krajowej gospodarki.

0 Komentarz
0

PODOBNE ARTYKUŁY

Leave a Comment