Strona główna Lifestyle Jak nosić muszki męskie?

Jak nosić muszki męskie?

Szu
Jak nosić muszki męskie?

Muchy męskie znów wróciły do łask. Ponownie pojawiają się na wybiegach mody i trafiają do sklepów z odzieżą i dodatkami dla mężczyzn. Stały się wręcz jednymi z najmodniejszych akcesoriów. Znakomicie pasują do eleganckich stylizacji, bo zawsze dodają im szyku i delikatnie nonszalanckiego wyglądu. Muszki męskie obecnie śmiało mogą być też jednak noszone do bardziej codziennych strojów. Niekoniecznie trzeba je zakładać wyłącznie na specjalne okazje. Zawsze warto jednak zadbać o to, aby pozostałe elementy stylizacji dobrze się z nimi komponowały.

Jaki kołnierzyk do muchy?

W przypadku dopasowywania stroju do muchy najważniejszy okaże się typ koszuli. Ona nieraz zadecyduje o tym, jaka muszka najlepiej zestawi się z całą stylizacją. W przypadku dress code’u wieczorowego zazwyczaj do męskich strojów dopasowuje się klasyczne koszule smokingowe. One natomiast najlepiej zgrają się z tradycyjnymi muchami wiązanymi, które tak naprawdę każdy mężczyzna powinien mieć w swojej szafie. Warto jednak zadbać także o odpowiednie wykończenie koszuli. Nie powinna ona być zapinana klasyczne na guziki, gdyż w takiej wersji raczej nie skomponuje się zbyt dobrze z żadną muchą. Mucha męska nie pasuje też do nadmiernie długich kołnierzy. Lepsze będą te krótkie. Mucha powinna zakrywać ich większą część.

A jak nosić muchę na co dzień?

To wymaga już znacznie większej znajomości na temat mody i zasad łączenia ze sobą poszczególnych ubrań. Często lepiej więc nie ryzykować. Rzadko kiedy bowiem mucha potrafi zgrać się ze zwykłymi prostymi dżinsami i casualową koszulą. Oczywiście na wybiegach mody prezentowane są nawet tak nietypowe i nieraz kontrowersyjne, wzbudzające emocje stylizacje, jednakże to, co sprawdza się na wybiegu, niekoniecznie wygląda dobrze w życiu codziennym.

Wieczorem jak najbardziej można sięgnąć po muchę i pokazać się w niej na randce, spotkaniu rodzinnym czy jakiejkolwiek innej uroczystości. Z kolei na co dzień lepiej sięgnąć po klasyczny krawat. Założenie muchy do zwykłego stroju może zostać odebrane jak brak wyczucia stylu i klasy.

Mężczyźni, którzy jeszcze nigdy wcześniej nie nosili podobnych dodatków, powinni w pierwszej kolejności wypróbować na sobie coś klasycznego i dość standardowego. Takim dodatkiem okaże się zwykła wiązana i oczywiście czarna muszka męska Modini. Można ją łączyć z ubraniami wieczorowymi niemalże w dowolny sposób.

0 Komentarz
0

PODOBNE ARTYKUŁY

Leave a Comment