Strona główna Polska Duszniki Zdrój – Atrakcje Turystyczne

Duszniki Zdrój – Atrakcje Turystyczne

Szu
Duszniki Zdrój

Dolny Śląsk kusi turystów pięknymi miastami oraz terenami, które znane są z pięknej przyrody. Jest on jednocześnie regionem atrakcyjnym dla tych, którzy w czasie wakacji chcą szybko poprawić stan swego zdrowia i jednocześnie wypocząć w pięknym otoczeniu. Jednym z tych uzdrowisk, w którym można spędzić wspaniałe wczasy, są Duszniki Zdrój. Atrakcje zapewniają tu rozrywkę i zabawę na najwyższym poziomie, a świetne zagospodarowanie sprawia, że można tu bez problemów znaleźć noclegi. 

Jakimi walorami urzekło zatem turystów to uzdrowisko?

Duszniki Zdrój to jedno z ciekawszych uzdrowisk na terenie województwa dolnośląskiego, którego największym walorem jest już samo położenie. Otoczony Górami Bystrzyckimi, Stołowymi i Orlickimi kurort znany jest z pięknej okolicy, a liczne szlaki piesze sprawiają, że wczasy w Dusznikach chętnie spędzają nie tylko kuracjusze, ale i miłośnicy aktywnej turystyki. Dla nich możliwość urządzania niejednej wycieczki po pobliskie góry jest tu bez wątpienia największą zaletą.

Duszniki Zdrój Atrakcje Turystyczne

Duszniki Zdrój Atrakcje

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju

W samych Dusznikach również nie można narzekać na nudę. Na szczególną uwagę zasługuje tutejsze Muzeum Papiernictwa. To jedna z najciekawszych placówek muzealnych, jakimi może się pochwalić Dolny Śląsk, a także jedna z największych atrakcji w Dusznikach Zdroju. Zajmuje ona wnętrze zabytkowego młyna papierniczego, wzniesionego w początkach XVII wieku i uznawanego obecnie za zabytek wyjątkowo cenny. Ciekawa jest też ekspozycja, dzięki której można się zapoznać nie tylko z historią papiernictwa, ale także z technikami produkcji papieru.

Wczasy w Dusznikach można spędzić też w ciekawy sposób dzięki pięknym terenom, które sprzyjają wypoczynkowi i rekreacji. Ci, którzy znajdą w tym uzdrowisku noclegi dla siebie, będą mogli spędzać wiele czasu na tutejszym rynku – niezwykle malowniczym o każdej porze dnia i nocy. W gronie zabytków sakralnych wyróżnia się barokowy kościół św. Piotra i Pawła, którego najważniejszą atrakcją jest oryginalna ambona w kształcie wieloryba. Miejscem, które koniecznie trzeba odwiedzić w czasie pobytu w Dusznikach, jest park zdrojowy z kolorowymi fontannami oraz słynną pijalnią wód. To dzięki wodom Duszniki stały się tak znanym i szanowanym uzdrowiskiem, które obecnie przyciąga również kulturą i ciekawą ofertą turystyczną.

Duszniki Zdrój Pogoda

 

 

Linki:

Oficjalna strona miasta

Duszniki Zdrój na wikipedii

1 Komentarz
0

PODOBNE ARTYKUŁY

1 Komentarz

https://oldboxer.pl/ 15 grudnia, 2021 - 10:23 am

Marzy mi się mała wycieczka gdzieś w Polskę, do miejsc, których nie znam. Przedstawione w artykule atrakcje w Dusznikach-Zdroju mnie kuszą, więc pewnie wezmę tę miejscowość pod uwagę, planując trasę.

Leave a Comment