Strona główna Europa Chorwacja – atrakcje i zabytki

Chorwacja – atrakcje i zabytki

Dob

Chorwacja to jeden z najpiękniejszych krajów Europy wciąż jednak mocno niedoceniany przez turystów. Jego walory turystyczne skupiają się w trzech głównych obszarach:

  • wybrzeże Morza Adriatyckiego
  • stołeczne miasto Zagrzeb
  • Jeziora Plitwickie

Każdy z tych rejonów ma coś oryginalnego do zaoferowania i skupia różne grupy turystów. W Zagrzebiu możemy podziwiać głównie zabytki, natomiast jeziora i wybrzeże morza to raj dla miłośników aktywnej turystyki. Można tutaj wyczarterować jacht, lub skorzystać z promu i zwiedzać Chorwację od wyspy do wyspy.

Zagrzeb i jego zabytki

Stolica Chorwacji to miasto o długiej i bogatej historii obfitujące we wspaniałe zabytki skąpane w ciepłym, południowoeuropejskim słońcu. W Zagrzebiu warto zwiedzić historyczne dzielnice: Gornji Grad oraz Kaptol. Znajdziemy tu ciekawą architekturę pochodzą od okresu średniowiecznego aż po barok. Natomiast dzielnica Dolni Grad to już współczesne centrum Zagrzebia. Architektura tego rejonu miasta pochodzi głównie z XIX i pierwej połowy XX wieku.

Chorwacja – Jeziora Plitwickie

Kolejną atrakcją turystyczną Chorwacji są Jeziora Plitwickie. To zespół 16 krasowych jezior i urozmaiconych wodospadami położony niedaleko Zagrzebia, przy granicy z Bośnią. Kompleks jezior objęty jest ochroną w ramach parku narodowego. W związku z tym ruch turystyczny w tym rejonie związany jest licznymi obwarowaniami. Zabronione jest biwakowanie, grillowanie poza wyznaczonymi miejscami a także kąpiele w jeziorach czy łowienie ryb. Obszar ten jednak jest dobrze wyposażony w liczne ścieżki turystyczne i centra obsługi turystów. Bardzo popularne jest korzystanie ze statków pasażerskich.

Wybrzeże Chorwacji

Zdecydowanie wybrzeże Morza Adriatyckiego jest najważniejszym obszarem na turystycznej mapie Chorwacji. To tutaj skupia praktycznie cały ruch turystyczny tego kraju. Wczasowiczów przyciągają wspaniałe plaże, przejrzysta woda, ciepły klimat i piękne widoki. Rejon ten składa się z wybrzeża dalmatyńskiego i półwyspu Istria. Do tego dochodzi masa mniejszych i większych wysepek co urozmaica krajobraz a także kilka starych i malowniczych miast jak Dubrovnik czy Zadar. Jest to bez wątpienia raj dla turystów pragnących wypoczywać aktywnie. Świetnie rozwinięta linia brzegowa z licznymi wyspami i zatokami pozwala na uprawianie żeglarstwa. Pomagają w tym liczne przystanie jachtowe.

Czarter jachtów w Chorwacji

Czarter jachtów - ChorwacjaPrzystani jachtowych jest mnóstwo. Miłośnicy żeglugi mogą poczuć się tutaj jak w raju. Największe mariny znajdziemy w Splicie, Dubrowniku i Sukosanie. Czarter jachtów w Chorwacji jest mocno rozwinięty i w skali europejskiej zdecydowanie należy do czołówki. Wyczarterowujemy jacht i możemy zwiedzać wybrzeże od wyspy do wyspy i cumować do mniejszych marin. Temu rodzajowi turystyki sprzyja ciepły klimat, spokojne wody, wspaniała śródziemnomorska przyroda i długi sezon.

źródło: http://www.yachtguru.pl

0 Komentarz
0

PODOBNE ARTYKUŁY